marinalutay84@gmail.com
вайбер 099-63-72-507
20.05.2020р. Тема: Технологія виготовлення сівенірів із деревини
(2 академічні години)
Дорогі учні! Сьогодні я хочу познайомити вас із технікою декупажу. У відеоролику ви побачите, як за допомогою декупажу можна прикрашати предмети з дерева, робити з них справжні шедеври!
Ці відео будуть вам корисними:
https://www.youtube.com/watch?v=gMx-K1jjtcY Декупаж кухонной доски: просто и легко
https://www.youtube.com/watch?v=J-53ZPoiR1k Четыре способа наклеить салфетку. "Декупаж с нуля". Мастер: Ирина Черникова
Декупаж (від французької decoupage - «те, що вирізане») - це мистецтво прикрашання предметів інтер'єру за допомогою наклеювання красивих вирізок з серветок, тканини та інших матеріалів.
Про історію мистецтва декупажу
Дана техніка була відома ще в середні століття в Китаї. Можливо, що мистецтво існувало і раніше. Деякі вважають батьківщиною декупажу Східний Сибір. Кочівники використовували дану техніку для прикрашання могил.
Назву мистецтво отримало лише в XVII сторіччі у Франції. У той час декупаж називали мистецтвом бідняків. Їм коштовні предмети інтер'єру були не доступні, і вони прикрашали старі меблі та інші предмети інтер'єру своїми руками. Існували також вже в XVIII сторіччя майстри декупажу.
До нас мистецтво декупажу прийшло відносно недавно і в даний час набуло великого поширення.
Декупаж широко використовується для прикрашання предметів інтер'єру, а також для створення подарунків.
Декупаж здатний подарувати нове життя старим предметам. Він вносить нові цікаві штрихи в інтер'єр кожного будинку, додаючи йому оригінальності та вишуканості.
Сьогодні найпопулярніший матеріал для декупажу - це тришарові серветки. Звідси й інша назва - «серветкові техніка». Застосування може бути абсолютно безмежним - посуд, книги, шкатулки, свічки, музичні інструменти, горщики для квітів, флакони, меблі, взуття і навіть одяг! Будь-яка поверхня - шкіра, дерево, метал, кераміка, картон, текстиль, гіпс - повинна бути однотонною і світлою, тому що малюнок, вирізаний із серветки повинен бути добре видно.
Переваги техніки декупажу
Найважливішим, мабуть, є те, що мистецтво декупажу може опанувати будь-хто. Для цього не потрібно особливих талантів. Потрібно лише бажання і терпіння, щоб йому навчитися. Зараз існують курси навчання цьому мистецтву, але при бажанні можна навчитися йому самостійно.
Крім того, декупаж - для тих, хто не вміє малювати, тому як малювати тут не потрібно. А речі можуть виглядати як намальовані. У цій техніці використовуються спеціальні декупажні серветки і карти. Їх наклеюють на різні предмети, і створюється відчуття майстерно розмальованих речей.
Чималою перевагою буде і те, що дане мистецтво не вимагає особливих матеріальних витрат, адже багато з необхідних предметів ви знайдете у себе вдома. А те, що доведеться докупити, не сильно позначиться на вашому бюджеті.
Крім прикрашання вашого будинку вишуканими, оригінальними предметами інтер'єру, ви можете робити подарунки. Подарунки, зроблені своїми руками, від душі, цінуються більше, ніж покупні. Особливо якщо вони вміло зроблені, і виглядають не гірше, а то і краще покупних.
Матеріали для декупажу
Щоб приступити техніці виконання декупажу, вам знадобиться:
§ обрати предмет, на якому ви будете використовувати дану техніку. Це можуть бути меблі, тарілки, кераміка, альбоми чи рамки для фотографій, дзеркала, книги, щоденники для записів і т.п;
§ вибрати картинки для декупажу. Їх можна вирізати з газет або журналів, книг, серветок, листівок, фотографій і навіть з тканини або мережива або купити спеціальні серветки або карти для декупажу;
§ приготувати необхідні інструменти. Вам знадобляться ножиці або канцелярський ніж для вирізання малюнків. Клей можна взяти звичайний (ПВА) або придбати спеціальний клей для декупажу. Для видалення надлишків клею запасіться старими ганчірочками, губками або м'яким папером. Для вирівнювання декупажу вам знадобиться спеціальний лак (поліуретанові, акрилові аерозолі і т.д.).
Домашнє завдання: потренуйтеся, будь ласка, працювати в техніці декупажу
13.05.2020р. Тема: Виготовлення сувенірів із деревних матеріалів. Короткі відомості з історії виникнення сувенірної продукції. Види деревних матеріалів
(2 академічні години)
Дорогі учні! Ознайомтеся, будь ласка, з теоретичним матеріалом.
Сувенір (від французького слова - souvenir - подарунок на пам'ять) - пам'ятний предмет, пов'язаний з перебуванням в тому чи іншому місці (країні, місті, історичному місці, на виставці) або з яких-небудь пам'ятною подією. У більшості випадків це вироби декоративно-прикладного мистецтва та художньої промисловості.
Отже, для згадки про візит до України іноземні туристи, як правило, шукають вироби, сувеніри, що так чи інакше пов’язані з Україною - традиційні українські сувеніри.
Також сувенірна продукція - це і статуетки, і вироби з фарфору чи кераміки, фоторамки, скриньки тощо з відповідними написами або зображеннями.
До сувенірів слід відносити вироби з чітко визначеними ознаками - оригінальні, художньо оформлені в традиційному для місцевості стилі, що відображають національні або місцеві особливості, визначні події, пам'ятні дати, досягнення вітчизняної науки, культури, мистецтва, спорту. Тим самим сувеніри виконують пізнавальну роль, сприяють взаєморозумінню, духовному збагаченню і зближенню людей і народів, відображаючи життя і культуру країни, яку вони представляють.
Як виник сувенір?
Найдавніші сувеніри – це різноманітні язичницькі обереги.
Найдавніший зразок оберега — жіноче божество, яке було поширеним практично у всіх народів. Оберіг походить від слова «берегиня» - богиня землі. Берегиня — мати всього живого, первісне божество-захисник. З часом Берегиня стала охоронницею дому, її скульптурки знаходились у хатах, зображення-амулети носили на шиї, досить поширені як сувеніри різноманітні національні ляльки.
Історія розвитку сувеніра пов'язана з магічними обрядами. У далекі часи, коли людина не могла розібратися в явищах природи, він наділяв її надприродною силою. Щоб відвести лиха і нещастя, людина навчилася зображати божество в амулетах, створюваних ним зі звичного матеріалу - глини, дерева, металу. Поступово божество переходить в розряд іграшок і прикрас.
На початку XIX ст. сувенір, який отримав широке поширення, набуває іншого значення. У той романтичний вік медальйон, який зберігає частку ідеалу, є як би зв'язком між ним і людиною.
В даний час сувеніри поширені не менш широко. Сучасні засоби зв'язку, радіо і особливо телебачення набагато прискорюють темп життя, роблять людину сучасником і очевидцем, а... отже, і співучасником багатьох подій. Пам'ятний значок, вимпел, медаль, якийсь невеликий предмет, приурочений до події, свідком якого ми були, фіксує його в нашій свідомості. За останні роки в нашій країні і за кордоном отримав великий розмах туризм. Проводиться багато різних заходів. Спортсмени беруть активну участь у спартакіадах та олімпіадах. Розширилися культурні зв'язки: діячі мистецтв стали частіше виїжджати на гастролі за кордон і запрошувати до себе гостей, організовуються фестивалі, місячники і декади національного мистецтва. Частіше стали проходити наукові конференції та міжнародні конгреси. Все це сприяє поширенню сувенірів.
Деревні матеріали можуть бути у вигляді круглих лісоматеріалів, з розпиляної, подрібненої і склеєної деревини, із шпона.
Круглий лісоматеріал — це колоди довжиною рід 4 до 5,5 м з інтервалом через 0,5 м і діаметром 8—14 см, 14—24, 24 см, і більше. Для розпилювання використовують круглий лісоматеріал діаметром від 14 см і більше.
Пиломатеріали (пиляні матеріали) розділяють на пластини, четвертини, дашки, бруски, бруси, заготовки, шпон, обаполи.
Пластини— це розпиляні вздовж колоди на дві рівні частини. Якщо пластини розпиляти вздовж ще на дві рівні частини — одержують четвертини.
Дошка — основний вид пиломатеріалів. Ширина їх повинна бути не менш як у два рази більшою товщини. Є дошки товсті і тонкі, обрізні, і необрізні. Тонкі мають товщину: 13, 16, 19, 22, 25 і 32 мм, а товсті — 40, 50, 60, 75 і 100 мм. Ширина обрізних дощок 80—250 мм (відповідно до товщини), а довжина 1—6,5 м з градацією через 0,25 м.
Бруски не товщі 100 мм, але вужчі від дощок. Ширина бруска може бути більша від товщини не більше як вдвоє. Отже,— це вузькі дошки. Бруски з тонких дощок називають рейками.
Товщина і ширина брусків перевищує 100 мм. Вони бувають обрізані з усіх боків — чотирикантові і обрізані лише з двох беків — двокантові.
Заготовки — це пиломатеріали з дощок або брусків, порізані і підібрані за товщиною відповідно (з припуском на обробку) до розміру майбутніх деталей.
З сусідньої деревини виготовляють і продають населенню: матеріали для підлог (паркет, дошки чисті з пазом), стругані вироби (дошки підвіконні, зовнішня обшивка, плінтуси та ін.), матеріали для даху (гонт, плитки дерев'яні).
Шпон — це тоненька дошка. Є струганий і лущений шпон.
Струганий шпон одержують з колод дерев листяних порід на шпоностругальних верстатах. При цьому на зріз потрапляє як зовнішня (заболонь), так і внутрішня частина колоди (ядро), які в деяких породах дерев (горіх, карельська береза) мають різне забарвлення, тому шпон має красиву текстуру і використовують його переважно для облицювання меблів. Тонкий шпон майстри часто називають форнером. Товщина струганого шпона 0,4; 0,6; 0,8; 1,0 мм.
Лущений шпон виготовляють лущенням (обточуванням) колоди, що обертається. Тому під зріз потрапляє спочатку заболонь, а потім ядро. Внаслідок цього шпон одноколірний і не має такої красивої текстури, як струганий. Використовують його для виготовлення фанери та облицювання столярних, стружкових, фанерних та інших плит.
Матеріали з розпиляної та подрібненої деревини. Столярні плити — це складені впритул рейки, обов'язково обклеєні з обох боків шпоном (сорочками), а інколи навіть фанерою. В плитах НР рейки не склеєні між собою; в СР — рейки склеєні; в БР — рейки розміщені блоками.
Щити із столярних плит не тріскаються і не гнуться. Рейки, з яких роблять плити, не більш як у півтора рази ширші від товщини, набрані в плиті в різнобій. Це і запобігає загинанню плит.
Столярні плити можуть бути облицьовані шпоном, шліфованим з обох боків або не шліфованим, струганою фанерою з одного або двох боків (сорти І і II) чи не облицьовані (сорти А, АВ, В). Стандартна їх товщина 16, 19, 22—50 мм (через 5 мм).
Деревостружкові плити (ДСП) виготовляють з відходів, які подрібнюють і разом із спеціально виготовленими стружками склеюють синтетичними клеями під пресом. Вони бувають багатошарові (П-1), одношарові (П-2), тришарові (П-3), Чим більший номер плити, тим більше навантаження вона може витримати. Плити бувають: низької, середньої і підвищеної водостійкості; малої, середньої та високої щільності; не шліфовані і шліфовані; не облицьовані і облицьовані шпоном або текстурним папером. Товщина ДСП- від 10 до 26 мм. їх можна склеювати у будь-якому напрямку, обробляти різальним інструментом і оздоблювати різними лако-фарбними матеріалами. З ДСП виготовляють меблі, використовують для перегородок, стін, підлог, стель.
Деревно-волокнисті плити (ДВП) одержують з дробленої деревини, яку шляхом гідротермічної та хімічної обробки розшаровують на окремі волокна, а потім з іншими домішками використовують для виготовлення плит (тобто їх виробництво подібне до виробництва паперу та картону). ДВП залежно від щільності бувають: м'які (М), напівтверді (ПТ), тверді (Т), надтверді (СТ) і спеціальні: для покриття підлог, з нафарбованою поверхнею, звукопоглинаючі.
М'які плити нагадують повстяний килим з сітчастою поверхнею. Завдяки пористій поверхні їх використовують для термо- та звукоізоляції стін, підлог, дахів.
Найбільш пористі і легкі плити М-4, трохи щільніші плити М-12, які випускаються товщиною 12, 16 і 25 мм. Щільніші за них ізоляційно-оздоблювальні плити М-20 товщиною 8 та 12 мм.
Напівтверді плити ПТ-100 товщиною 6, 8 і 12 мм за зовнішнім виглядом нагадують твердий картон.
Тверді плити Т-350 і Т-400 (зовні нагадують пресований картон) бувають товщиною 2,5, 3,2, 4,5 і 6 мм. їх використовують для задніх стінок меблів, щитових дверей. Якщо в приміщенні значні коливання температури, рекомендується плити просочувати оліфами, олійними фарбами.
Надтверді плити СТ-500 дуже щільні, тому їх ще називають пресованими, лицевий бік у них глянцевий, частіше грунтований або навіть пофарбований. Саме цим вони візуально і відрізняються від твердих плит. Товщина їх і призначення такі самі, як і твердих.
ДВП з лакофарбовим покриттям бувають типу А з декоративним малюнком — покриті прозорим лаком і типу Б — однотонні з імітацією поверхні під облицювальну плиту. Перші використовують для панелей, стін, виготовлення меблів. Другі йдуть для обладнання ванн, кухонь, санвузлів.
Звукопоглинаючі (акустичні) плити типу А, Б, В застосовують в приміщеннях, де треба зменшити шум.
Матеріали з шпона. З нього виготовляють фанеру різних марок відповідно до призначення: ФСФ (підвищеної водостійкості); ФК (середньої водостійкості) ,та ФБА (неводостійка).
Залежно від якості виготовлення сорочки фанера буває таких марок: А\АВ, АВ\А, В\ВВ, ВВ\С та С\С (у чисельнику марка шпона лицьової сорочки, а в знаменнику — зворотної).
Звичайна фанера буває шліфована і нешліфована, товщиною від 1,5 до 18 мм.
Авіаційна березова фанераБС-1 досить гнучка вздовж волокон; БВ-1 з взаємно перпендикулярним розміщенням шарів; БПС-1—атмосферостійка фанера підвищеної жорсткості, її використовують для виготовлення човнів, катерів тощо.
З водостійкої фанери ФБВ, ФБС тощо, склеєної бакелітовим клеєм (смолою), можна не лише виготовляти вироби для роботи у воді, а й для монтажу радіоапаратури.
Є декоративні фанери ФОФ або ФОК, обклеєні з одного або обох боків шпоном з цінної деревини (горіховий,дубовий та ін.). Фанера декоративна; ДФ-1 ДФ-2, ДФ-3 та ДФ-4, облицьована прозорою плівкою або папером з малюнком деревини, а також кольорова та лакована фанера.
Фанерні плити склеюють з семи і більше шарів лущеного шпону. Плити ПФ-А товщиною від 15 до 45 мм, ПФ-Б — від 35 до 78 мм; ПФ-В— від 8 до 30 мм різняться між собою взаємним розміщенням шарів шпона.
В плитах ПФ-Х та ПФ-Л всі шари шпона паралельні, з перших виготовляють хокейні ключки, а з других — лижі.
6.05.2020р. Тема: Виготовлення м'якої іграшки
•одна штанина зеленого колготка;
(2 академічні години)
Добрий день, дорогі учні! Ми продовжуємо працювати над цією ж темою. Пропоную зробити ще одну цікаву іграшку. Ось таку іграшку пропоную зробити, але за умови, якщо вдома є старенькі дитячі колготки.
Вам знадобиться: Добрий день, дорогі учні! Ми продовжуємо працювати над цією ж темою. Пропоную зробити ще одну цікаву іграшку. Ось таку іграшку пропоную зробити, але за умови, якщо вдома є старенькі дитячі колготки.
•одна штанина зеленого колготка;
• синтепон;
• ножиці, нитки, голки, подушечка для голок, голковтягувач;
• червона вовняна нитка для рота;
• синя стрічка, будь-які інші прикраси (за бажанням);
• коричневі намистини для очей
• ножиці, нитки, голки, подушечка для голок, голковтягувач;
• червона вовняна нитка для рота;
• синя стрічка, будь-які інші прикраси (за бажанням);
• коричневі намистини для очей
Ось така у вас має вийти гусеничка!
Фото робіт надсилайте у вайбер 099-63-72-507
або на ел. пошту marinalutay84@gmail.com
Гарного вам настрою та натхнення!
Фото робіт надсилайте у вайбер 099-63-72-507
або на ел. пошту marinalutay84@gmail.com
Гарного вам настрою та натхнення!
29.04.2020р. Тема: Виготовлення м'якої іграшки
(2 академічні години)
Добрий день, дорогі учні! Ми продовжуємо працювати над цією ж темою. Але сьогодні пропоную урізноманітнити нашу роботу. У кожного з вас, сподіваюся, знайдеться пара старих шкарпеток.Пропоную зробити з них цікаву іграшку. Шкарпетки – предмет цікавий. Для когось вони лише деталь гардеробу, а для інших – цілий полігон для втілення цікавих ідей і незвичайного рукоділля. А ще шкарпетки– це відмінний матеріал для виготовлення іграшок своїми руками. Головне у цій справі - фантазія! Для створення унікальних іграшок з шкарпеток своїми руками підійдуть як однотонні, так і кольорові, смугасті шкарпетки. Вони можуть бути різних розмірів і фактури. Наприклад, дитячі білі шкарпетки можна перетворити на милих сніговиків.
Для того щоб у ляльки з'явилися одяг, волосся,
шапочка підійдуть обрізки тканини або кольорові шкарпетки. Нитки для зшивання
деталей краще взяти в тон виробу. 3. Змайструєте іграшку з носка З шкарпеток
можна зробити безліч іграшок своїми руками. Існує безліч ідей щодо створення
м'яких іграшок з шкарпеток. Ось наприклад, як просто зробити іграшку-котика з
носка.
Фото робіт надсилайте у вайбер 099-63-72-507
або на ел. пошту marinalutay84@gmail.com
Гарного вам настрою та натхнення!
Фото робіт надсилайте у вайбер 099-63-72-507
або на ел. пошту marinalutay84@gmail.com
Гарного вам настрою та натхнення!
22.04.2020р. Тема: Виготовлення м'якої іграшки
(2 академічні години)
Добрий день, дорогі учні! Сьогодні ми відправимось у віртуальну подорож, відвідаємо музей іграшок у Києві
Ось посилання: https://www.youtube.com/watch?v=QTxO4ZsJNOM
Сподіваюсь, ви отримали задоволення від перегляду. А зараз практична робота.
Пропоную вам іграшку-антистрес. Тільки сьогодні виконаємо її з паперу. Впевнена, вам сподобається!
Ось посилання на відео, де докладно показано алгоритм виконання роботи.https://www.youtube.com/watch?v=EzS5IUtVl64
Ось такий шедевр має вийти.
Фото робіт надсилайте у вайбер 099-63-72-507
або на ел. пошту marinalutay84@gmail.com
Гарного вам настрою та натхнення!
Фото робіт надсилайте у вайбер 099-63-72-507
або на ел. пошту marinalutay84@gmail.com
Гарного вам настрою та натхнення!
15.04.2020р. Тема: Практична робота "Розкроювання та пошиття та оздоблення м'якої іграшки" (2 академічні години)
Увага! З трудового навчання у хлопців 5 та 6 класів програма ІІ семестру може співпадати. Там є варіативні модулі на вибір учителя, виходячи з матеріально-технічного забезпечення школи та фінансових можливостей батьків. Це допускається!
Дорогі учні! Знайшла на просторах інтернету ось такого Кроша, https://crafta.ua/products/311715-krosh-iz-smesharikov-zabavnyy якого пропонують придбати за 55 гривень + 37 гр. доставка. Дорого! Ви можете зробити не гірше, якщо постараєтеся, а який вийде чудовий сувенір, зроблений власноруч, старанно і з любов'ю... Ваші вироби можуть стати улюбленими іграшками молодшим братикам та сестричкам. Отже, до роботи!
Викройки деяких мультперсонажів "Смешариків"
Не забувайте про правила техніки безпеки: голка має бути в подушечці-гольниці або в катушці ниток обов'язково з вдітою ниткою! З ножицями теж дуже обережно!!!
Фото іграшок надсилайте у вайбер 099-63-72-507
Гарного вам настрою та натхнення!
8.04.2020р. Тема: Практична робота "Розкроювання та пошиття м'якої іграшки" (2 академічні години)
Увага! З трудового навчання у хлопців 5 та 6 класів програма ІІ семестру може співпадати. Там є варіативні модулі на вибір учителя, виходячи з матеріально-технічного забезпечення школи та фінансових можливостей батьків. Це допускається!
Дорогі учні! Пам'ятаєте, напередодні карантину ми з вами робили курчаток на паличці? Сьогодні ми спробуємо зробити схожі, але цікавіші сувеніри рідним до весняних свят. Наближається свято Великодня, і, головне, щоб ми зустріли його в теплому родинному колі! Даруйте своїм батькам сувеніри, зроблені власноруч! Адже найдорожчий подарунок той, який зроблений своїми руками та ще й з любов'ю!Ознайомтеся з цим посиланням, https://karamellka.ru/podelki-na-pasxu-2018-svoimi-rukami.html це дуже хороший сайт, там багато цікавих речей. Виконайте, будь ласка, на вибір щось із запропонованого, виходячи з того, які матеріали є дома. Не ходіть зайвий раз по магазинам, зробіть сувенір з того, що є дома (клаптики, обрізки тощо)
Фото ескізів іграшок надсилайте у вайбер 099-63-72-507
Гарного вам настрою!
Фото ескізів іграшок надсилайте у вайбер 099-63-72-507
Гарного вам настрою!
1.04.2020р. Тема: Розроблення ескізного малюнка м'якої іграшки з тканини, хутра чи шкіри (2 академічні години)
Увага! З трудового навчання у хлопців 5 та 6 класів програма ІІ семестру може співпадати. Там є варіативні модулі на вибір учителя, виходячи з матеріально-технічного забезпечення школи та фінансових можливостей батьків. Це допускається!
Дорогі учні! Спробуйте себе уявити юними дизайнерами дитячих іграшок і самостійно створити ескізний образ свого майбутнього виробу, іграшки, яку ви подаруєте до Великодня своїм найріднішим людям. При плануванні роботи слід врахувати бажання, потребу, наявність матеріалу, та власні здібності.
Робота по виготовленню іграшки повинна бути побудована з поступовим ускладненням прийомів і методів обробки, конструкції іграшки, використаних матеріалів та їх комбінування. Надзвичайно важливо, щоб учні не лише виконували роботу за готовим шаблоном, а й вчилися самостійно розробляти ескізи та конструкції іграшок, виявляли творчість в оздобленні виробів.
Ескіз — швидко виконаний начерк малюнка, недопустимий як готова робота. Малюнок, за яким створюють що-небудь (в даному випадку, іграшку).
Колірне рішення іграшки. Колір — один з найважливіших засобів створення іграшкового образа.Світ іграшки — мир незвичайного. Тому і колір іграшки найчастіше незвичайний, умовний.
Зібравши різнобарвні шматочки, з'єднавши них між собою, треба вибрати найбільш удалі сполучення квітів. Варто звернути увагу на те, як один колір підсилюється завдяки присутності іншого. Сполучень квітів може бути дуже багато, але вони не завжди виглядають красиво, якщо них розташувати поруч.
Опанувати мистецтвом колірних сполучень допомагає природа. На екскурсіях, прогулянках треба звертати увагу на фарби навколишньої природи, на красу і гармонійність цих сполучень, спостерігати і бачити красиве: польові квіти і хмари на обрії, темний ліс і сліпуче блискаючий сніг. Червоні і жовтогарячі кольори називають теплими, тому що вони як би нагадують вогонь. Розрізняють відтінки теплих тонів: жовтий уособлює золото сонця й осінніх листів, рожевий — весняне цвітіння садів. Зелений колір вважають спокійним, як високу траву лугів, як тишу лісу; синій і фіолетовий кольори — холодними, тому що вони нагадують прохолодь водойм, нічну свіжість.
Кожен колір характеризується тоном, яскравістю і насиченістю. Колірний тон — це кольоровість: червоний, жовтий, синій і т.д. Яскравість — це ступінь близькості до білого кольору. Тому найяснішими, а виходить, і яскравими будуть кольору ближче до білого — рожевий, блакитний, жовтий. Насиченість — це ступінь густоти кольору.
При виборі кольору тканини або хутра для м'якої іграшки треба пам'ятати про те, що колір може зорово змінювати форму і величину іграшки. Світлі і теплі тони здаються ближче, чим темні і холодні. Тому теплі тони начебто збільшують предмет, а холодні зменшують його. Вибір кольору тканини або хутра залежить від персонажа, від його характеру, від призначення іграшки, розміру. Але в той же час кольору в іграшках дуже умовні.
Для зображення птахів і звірів не обов'язково підбирати матеріал, що відповідає даній натурі. Навпаки, чим не звичніше розцвічення іграшки, тим вона буде притягувати. Ця незвичайність розцвічення, її казковість додають іграшкам особливу принадність. Тому правильний підбор сполучення квітів відіграє велику роль у роботі над м'якою іграшкою.
Увага! Ескіз має бути не дуже складним, таким, щоб ви могли потім за ним зробити іграшку. Не ускладнюйте собі роботу. Іграшки за вашими ескізами ми зробимо після закінчення карантину разом.
Зразки ескізів м'яких іграшок
Фото ескізів іграшок надсилайте у вайбер 099-63-72-507
або на ел. пошту marinalutay84@gmail.com
Гарного вам настрою!
Дорогі учні! Спробуйте себе уявити юними дизайнерами дитячих іграшок і самостійно створити ескізний образ свого майбутнього виробу, іграшки, яку ви подаруєте до Великодня своїм найріднішим людям. При плануванні роботи слід врахувати бажання, потребу, наявність матеріалу, та власні здібності.
Робота по виготовленню іграшки повинна бути побудована з поступовим ускладненням прийомів і методів обробки, конструкції іграшки, використаних матеріалів та їх комбінування. Надзвичайно важливо, щоб учні не лише виконували роботу за готовим шаблоном, а й вчилися самостійно розробляти ескізи та конструкції іграшок, виявляли творчість в оздобленні виробів.
Ескіз — швидко виконаний начерк малюнка, недопустимий як готова робота. Малюнок, за яким створюють що-небудь (в даному випадку, іграшку).
Колірне рішення іграшки. Колір — один з найважливіших засобів створення іграшкового образа.Світ іграшки — мир незвичайного. Тому і колір іграшки найчастіше незвичайний, умовний.
Зібравши різнобарвні шматочки, з'єднавши них між собою, треба вибрати найбільш удалі сполучення квітів. Варто звернути увагу на те, як один колір підсилюється завдяки присутності іншого. Сполучень квітів може бути дуже багато, але вони не завжди виглядають красиво, якщо них розташувати поруч.
Опанувати мистецтвом колірних сполучень допомагає природа. На екскурсіях, прогулянках треба звертати увагу на фарби навколишньої природи, на красу і гармонійність цих сполучень, спостерігати і бачити красиве: польові квіти і хмари на обрії, темний ліс і сліпуче блискаючий сніг. Червоні і жовтогарячі кольори називають теплими, тому що вони як би нагадують вогонь. Розрізняють відтінки теплих тонів: жовтий уособлює золото сонця й осінніх листів, рожевий — весняне цвітіння садів. Зелений колір вважають спокійним, як високу траву лугів, як тишу лісу; синій і фіолетовий кольори — холодними, тому що вони нагадують прохолодь водойм, нічну свіжість.
Кожен колір характеризується тоном, яскравістю і насиченістю. Колірний тон — це кольоровість: червоний, жовтий, синій і т.д. Яскравість — це ступінь близькості до білого кольору. Тому найяснішими, а виходить, і яскравими будуть кольору ближче до білого — рожевий, блакитний, жовтий. Насиченість — це ступінь густоти кольору.
При виборі кольору тканини або хутра для м'якої іграшки треба пам'ятати про те, що колір може зорово змінювати форму і величину іграшки. Світлі і теплі тони здаються ближче, чим темні і холодні. Тому теплі тони начебто збільшують предмет, а холодні зменшують його. Вибір кольору тканини або хутра залежить від персонажа, від його характеру, від призначення іграшки, розміру. Але в той же час кольору в іграшках дуже умовні.
Для зображення птахів і звірів не обов'язково підбирати матеріал, що відповідає даній натурі. Навпаки, чим не звичніше розцвічення іграшки, тим вона буде притягувати. Ця незвичайність розцвічення, її казковість додають іграшкам особливу принадність. Тому правильний підбор сполучення квітів відіграє велику роль у роботі над м'якою іграшкою.
Увага! Ескіз має бути не дуже складним, таким, щоб ви могли потім за ним зробити іграшку. Не ускладнюйте собі роботу. Іграшки за вашими ескізами ми зробимо після закінчення карантину разом.
Фото ескізів іграшок надсилайте у вайбер 099-63-72-507
або на ел. пошту marinalutay84@gmail.com
Гарного вам настрою!
25.03.2020р. Тема: Виготовлення іграшки з помпону. Оздоблення іграшок (2 академічні години)
Увага! З трудового навчання у хлопців 5 та 6 класів програма ІІ семестру може співпадати. Там є варіативні модулі на вибір учителя, виходячи з матеріально-технічного забезпечення школи та фінансових можливостей батьків. Це допускається!
Примітка. На виконання роботи відводиться 4 академічні години, тобто 4 урока. 2 урока з цієї теми ми вже відпрацювали. Продовжуємо!!!
Ці відео будуть вам корисними:
https://www.youtube.com/watch?v=PNLErBL4MYg кролик (зайченя) з помпонів
https://www.youtube.com/watch?v=kw6XBNtca4Y йоркширський тер єр з ниток
Фото своїх шедеврів надсилайте у вайбер 099-63-72-507
або на ел. пошту marinalutay84@gmail.com
Гарного вам настрою!
P.S. Якщо у батьків є вільний час, можете попрацювати разом, отримайте насолоду від спільної творчості!!! Але оцінювати буду лише дитячі роботи😊.
18.03.2020р.
Тема: Виготовлення деталей іграшки з помпонів (2 академічні години)
Увага! З трудового навчання у хлопців 5 та 6 класів програма ІІ семестру може співпадати. Там є варіативні модулі на вибір учителя, виходячи з матеріально-технічного забезпечення школи та фінансових можливостей батьків. Це допускається!
Ну що, дорогенькі мої учні, попрацюємо! Дівчата теж можуть зробити іграшки, але оцінювати маю право лише хлопчиків.
Помпон — куляста прикраса з ниток. Англіське слово “pom pon” — означає маленьку пухнасту собачку породи Шпіц. Англійці дуже дбайливо відносяться до своїх домашніх улюбленців. Так вони ласкаво кличуть всіх пухнастих маленьких собачок.
Помпони можуть бути різних розмірів та кольорів, виготовлені з різних матеріалів: лляної, бавовняної, вовняної пряжі, навіть з паперу.
Помпон — це деталь для виготовлення виробу.
Деталь — це будь-яка частина виробу.
З помпонів можна виготовити прикраси для шапок, фігурки людей, тваринок, пташок, різноманітні прикраси, подарункові сувеніри та багато інших, цікавих речей.
Дуже цікаві іграшки з помпонів ви можете зробити своїми руками!!!
Вам знадобиться: будь-яка пряжа, голка, ножиці, 2 кільця з картону, різноманітні прикраси (наприклад, якщо ви захочете зробити зайчика, то вам потрібно з картону чи іншого матеріалу вирізати вушка, з бусинок або гудзиків зробити оченята і т.д.).
Ці відео будуть вам корисними:
https://www.youtube.com/watch?v=_A0W1NZK-NE Как сделать помпон из ниток пряжи мастер класс - способ третий - помпон на картонных кольцах
https://www.youtube.com/watch?v=x6WV_pLWOa4іграшки з помпонів
Фото своїх шедеврів надсилайте у вайбер 099-63-72-507
або на ел. пошту marinalutay84@gmail.com
Гарного вам настрою!
P.S. Якщо у батьків є вільний час, можете попрацювати разом, отримайте насолоду від спільної творчості!!! Але оцінювати буду лише дитячі роботи😊.
Дякую
ВідповістиВидалити